Atsiliepimai · 2015-04-15

Veido erkutės. Simptomai ir gydymas

veido-erkute-demodexMokslininkai teigia, kad žmogaus odoje galima aptikti iki 100 rūšių erkučių. Nerimauti dėl to nereikėtų, nes kol žmogaus imunitetas yra stiprus, tol jų veikla mums nepavojinga. Visgi, nusilpus imunitetui, erkutės gali pradėti intensyviau daugintis ir sukelti nepageidaujamus procesus mūsų odoje. Ypatingai mūsų jautriausioje – veido odoje. Veido odos, akių uždegimus sukelianti erkutė yra vadinama Demodex.

Demodeksinės erkutės gyvena blakstienų šaknų maišeliuose. Demodex erkutės labai mėgsta šilumą, todėl ypatingai suaktyvėja karštuoju metų laiku, po vonios arba pirties. Jos nustatomos atlikus tyrimus. Jų metu išpešamos kelios blakstienos ir tiriamos mikroskopu. Jei ant vienos blakstienos randama po 4 ar daugiau erkučių tai jau įvardijama kaip problema. Jei randama tik 1-2 erkutės, tai laikoma norma. Tokiu atveju jos nemalonių simptomų nesukelia.
Akių erkutės. Simptomai:
Išsausėja akys. Pakinta akių vokai, jų kraštai pastorėja, krenta blakstienos. Žmogus skundžiasi niežuliu, galimas pleiskanojimas apie akis.
Veido odos erkutės. Simptomai:
Oda visada labai blizga, riebaluota, iškyla daug pūlingų spuogų. Žandai visada raudoni. Paraudimus niežti, o kartais netgi peršti.
Gydymas
Kad susilpninti demodeksinių erkučių dauginimą dermatologai įprastai paskiria antibiotikus bei reikia teptis gydomaisiais tepalais. Taip pat būtina stiprinti savo imuninę sistemą ir vengti rizikos veiksnių. Turint šią bėdą negalima valgyti aštriai, vengti saldumynų, miltinių produktų. Pastarieji produktai ir yra pagrindinis įvairių parazitų mūsų organizme maisto šaltinis.
Po gydymo simptomai dažniausiai išnyksta, bet erkučių visiškai išnaikinti neįmanoma, todėl jos bet kada vėl gali suaktyvėti.