slaterio liga

Šlaterio liga – paauglių sveikatos problema

Šlaterio liga – blauzdikaulio priekinės viršutinės dalies kaulėjimo sutrikimas. Šią sveikatos problemą dažniausiai patiria paaugliai nuo 13 iki 18 metų. Ligos pagrindinė priežastis – didelis fizinis krūvis. Taip pat prie ligos priežasčių reikėtų pridėti ir nepakankamai gerą mitybą, tinkamo poilsio trūkumą ir paveldimumą.
Šlaterio ligos metu išsivysto uždegimas toje vietoje, kur girnelės sausgyslė tvirtinasi prie blauzdikaulio. Blauzdikaulio viršutinėje dalyje gali atsirasti patinimas ar kaulinis išsigaubimas. Kaip atrodo Šlaterio sindromas galite susidaryti įspūdį šį vaizdo klipą.


Su Šlaterio liga dažnai susiduria jaunieji krepšininkai, kurie sparčiai auga ir intensyviai sportuoja. Jų sąnarių sistemos gauna didelį krūvį nuo dažno šokinėjimo į aukštį. Tokių paauglių raumenys dar nebūna pakankamai išsivystę, todėl didelis krūvis tenka sausgyslėms ir griaučių struktūrai.
Kaip gydyti Šlaterio ligą?
Gydant Šlaterio ligą ypatingai svarbus yra fizinio krūvio sumažinimas, poilsis. Kuomet atslūgsta uždegimas tuomet reikia stiprinti kojų raumenis. Juos reikia stiprinti taip, kad skaudama vieta negautų didelio krūvio. Geriausiai tinka tempimo pratimai ir nestaigūs kojų stiprinimo pratimai. Pateikiame pratimus, kurie rekomenduojami daryti sergant Šlaterio liga.

Taip pat sergant Šlaterio liga rekomenduojama nešioti kelio sąnario juostelę. Dažnu atveju Šlaterio ligos gydymas apima ir fizeoterapijos procedūros (jonoforezė su kalciu), vonelės. Retais atvejais taikomas chirurginis gydymas.
Šlaterio liga trunka apie metus laiko ir baigiasi kaulinio fragmento skleroze.

3 thoughts on “Šlaterio liga – paauglių sveikatos problema

  1. valentinas

    sveiki galite nurodyti adresa daktaro pas kuri galima butu kreiptis sergant šlaterio liga.aciu

    Reply
  2. Dalia

    Turėjau šią bėdą jaunystėje. Man vis dėlto operacijos prireikė. Dabar kiek žinau jos visuotinai atsisakyta. O kodėl?

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *