Natūralūs karpų šalinimo būdai gali būti ne tik neveiksmingi, bet ir sukelti daugiau problemų. Nors kai kurie liaudies gynimo metodai gali palengvinti simptomus, pavyzdžiui, skausmą ar diskomfortą, jie paprastai neišnaikina pačios karpos ir gali sukelti daugelį problemų. Plačiau apie jas pasakoja šeimos gydytoja Rūta.
Kai kurie gydosi namuose
Karpų šalinimas yra būtinas, nes jos gali sukelti įvairias problemas. Plačiau jas aptaria šeimos gydytoja Rūta. Ji teigia, kad svarbiausia yra vengti neaiškių, naminių gydymo priemonių.
„Netinkamai naudojant natūralias priemones, pavyzdžiui, actą ar citrinų sultis, gali atsirasti odos dirginimas ir žaizdos, kurios gali tapti infekcijos vartais. Kai kurie natūralūs metodai, tokie kaip karpų rišimas siūlu, gali sukelti rando atsiradimą pašalinus karpą. Natūralūs metodai dažnai nepašalina karpos šaknies, todėl ji gali vėl atsirasti. Pasikliaudami neefektyviais natūraliais metodais, galite praleisti laiką, kai galėtumėte gauti tinkamą gydymą iš gydytojo“.
„Rekomenduojama kreiptis į gydytoją ar dermatologą“,- priduria ji.
Problema su laiku tik didės
www.podoklinika.lt specialistai laukia Jūsų:
- Jei karpa yra didelė, skausminga ar nepasiduoda namų gydymui.
- Jei karpa dažnai kartojasi.
- Jei turite nusilpusią imuninę sistemą ar sergate cukriniu diabetu.
- Jei nerimaujate dėl galimo rando atsiradimo.
Gydytojas gali pasiūlyti įvairių saugių ir veiksmingų gydymo būdų. Dažnai atliekama krioterapija – karpų užšaldymas skystu azotu. Taikomas lazerinis gydymas bei karpų pašalinimas chirurginiu būdu. Receptiniai ar nereceptiniai kremai ar geliai, skirti karpoms gydyti – tinka, kai problema nėra didelė.
Saugotis reikia
Prieš bandydami bet kokius natūralius karpų šalinimo būdus, pasitarkite su savo gydytoju.
„Nenaudokite natūralių priemonių, jei turite jautrią odą ar sergate kitomis odos ligomis. Pasirūpinkite, kad jūsų rankos ir visi naudojami įrankiai būtų švarūs, kad išvengtumėte infekcijų. Jei pastebėjote bet kokį odos dirginimą ar pablogėjimą, nedelsdami nutraukite natūralaus gydymo būdą ir kreipkitės į gydytoją“,- nurodo Rūta.
Svarbiausia yra nelaukti, kadangi kuo ilgiau problema yra ignoruojama – tuo didesnė tikimybė, kad galiausiai kova su ja bus ilga bei varginanti.