Atsiliepimai · 2011-12-30

Sjogreno liga

Sjogreno sindromas – imuninės sistemos liga, kuri pasireiškia nuolatiniu nuovargiu, nusilpusiu imunitetu. Ši liga yra labai klastinga ir ją sunku nustatyti, o juk panašūs simptomai vargina ne vieną. Dažnai daktarai nesugebėdami nustatyti diagnozės, įvardina tokių simptomų priežastį, kaip psichologinę arba tiesiog pervargimą, o juk gali būti ir toks sindromas.
Šia liga serga ir garsi tenisininkė Venus Williams. Būtent apie jos ligos požymius ir siūlome paskaityti straipsnį.

Teniso žvaigždė Venus Williams atskleidė, kad ji kenčia nuo nepagydomos imuninės sistemos ligos – Sjogreno sindromo.
Pasakodama apie savo ligą ji pasakė: „Kelerios paskutinės savaitės buvo sunkios ir gąsdinančios, turėjau vengti streso, arba būčiau dar labiau susirgusi ir žengusi atgal“.
Sportininkei pasireiškia diskomfortą keliantys ligos simptomai: nuovargis, išsausėjusios akys ir burna.
„Negalėjau pakelti savo rankos virš galvos, atrodė, kad raketė pagaminta iš betono. Visiškai nejaučiau rankų, jos niežtėjo ir buvo ištinę. Supratau, kad žaisti nebūtų gera mintis“, – sakė Venus Williams.
Nutarusi padaryti pertrauką V.Williams grįžo į namus Palm Beache, kur ji gyvena su sese, tam, kad pailsėtų ir galėtų kovoti su sindromu. Sesuo jai rekomendavo alternatyvius gydymosi būdus – jogą ir masažą.
Sportininkei taip pat teko pakeisti mitybos įpročius. Anksčiau itin mėgusi mėsą, V.Williams pradėjo maitintis veganiškais patiekalais, kuriuose yra medžiagų padedančių sumažinti jos sąnarių uždegimą. S.Williams taip pat prisidėjo prie naujos sesers mitybos.
Iš pradžių V.Williams buvo išgąsdinta diagnozės, tačiau, kita vertus, tai jai suteikė palengvėjimą. Ji teigė nuovargį jautusi paskutinius 7 metus, tačiau, gydytojai niekaip negalėjo nustatyti, kokia liga kamuoja sportininkę.
Išsiaiškinusi, jog serga Sjogreno sindromo liga, V.Williams sužinojo, kad šios ligos gydymui naudojami labai agresyvus vaistai, kurie gali sukelti ir kitų ligų, tokių kaip vilkligė ar artritas.
Sjogreno sindromas paveikia skysčius gaminančias liaukas. Tai gali sukelti artritą ir sąnarių skausmą. Šia liga pagrinde serga moterys, kurioms jau virš keturiasdešimt metų. Iki šiol nežinomas vaistas, kuris galėtų visiškai išgydyti Sjogreno sindromą.