Koralinis vanduo – naujas produktas, kurį nusprendžiau išbandyti. Pirmas pastebėjimas yra tas, kad per dieną išgerti 1.5 litro vandens yra pakankamai sunku. Ypatingai jei nėra karšta ar intensyviai nesportuoju. Kadangi maisto metu ir porą valandų po valgio (jei sotus) negalima gerti vandens, nes yra atskiedžiamos skrandžio sultys. Dėl šių priežasčių didžiąją dalį koralinio vandens tenka išgerti iš pačio ryto.
Taip pateikiu straipsniuką, apie taip kaip vartoti vandenį. Nors straipsnyje akcentuojamas koralinis vanduo, tačiau visa šita informacija tinka ir kalbant apie paprasto vandens gėrimą.
Kaip ir kada gerti koralinį vandenį?
Dieną pradėti nuo 1-2 stiklinių vandens. Valgyti galima po 30-45 minučių.Taip pat galima 30-45 minučių prieš visus valgius išgerti 1 stiklinę vandens. Pvz., prieš gaminant valgį, išgerti stiklinę. Kol valgis bus paruoštas, jau ir bus praėjęs tas laikas. Ypatingai svarbu koralinio vandens stiklinę prieš valgį gerti žmonėms su padidintu skrandžio sulčių rūgštingumu ir viršsvoriu.
Po valgio gali kilti noras atsigerti po kokių 45 minučių. Tuomet galima išgerti 1-2 gurkšnelius, bet didesnį kiekį patartina gerti ne anksčiau kaip po 1-1,5 ar net 2 valandų. Kuo suvalgytas maistas turi daugiau baltymų, tuo ilgiau negalima gerti didelio kiekio vandens, nes baltymai (mėsa, kiaušiniai, sūris) virškinami skrandyje ir išbūna ten iki 2 val. Jei gersime tuo metu šarminį vandenį, tiesiog praskiesime skrandžio sultis ir sutrikdysime virškinimo procesą. Jei valgomi vaisiai, gurkšnoti vandenį galima ir po 30 minučių, nes vaisiai, ypač saldūs, po kokiu 20-30 minučių jau būna žarnyne.
Tarp valgiu patartina pagurkšnoti vandenį kas kiek laiko nedideliais gurkšneliais. Einant miegoti irgi patartina išgerti stiklinę vandens, kad organizmas galėtų naktį tęsti apsivalymo ir maistinių medžiagų įsisavinimo procesus, nes be gero vandens nevyksta geras medžiagų įsisavinimas ir toksinų šalinimas. (Per minutę pro inkstus prateka apie 1,5l kraujo, per parą apie 2000l!) Jei šlapimo pūslė yra silpnesnė, kad nereikėtų naktį keltis, galima vandens išgerti 1 valandą prieš miegą, kad dar prieš gulant būtų pašalintas skysčių perteklius arba išgėrus vandens suvalgyti kelis (2-3) grūdelius rupios nevalytos jūros druskos.
Mokantis labai gerai gerti vandenį, nes smegenų darbo pajėgumai priklauso nuo vandens kiekio. Smegenys – pats jautriausias vandens trūkumui organas (smegenys – 80% vanduo). Jei paskaitų metu žmogus gurkšnoja vandenį, jo smegenys geriau aprūpinamos deguonimi, o tuo pačiu mažiau pasireiškia mieguistumas. Kuo vanduo šarmiškesnis – tuo daugiau jis prisotintas deguonimi. Jei kankina galvos skausmai, depresija, pirmoji pagalba – taip pat vanduo. Per karščius ir sportuojant dėl sustiprėjusio prakaitavimo, sutirštėja kraujas – padidėja insultų, infarktų tikimybė. Tuo pačiu sumažėja jo takumas, mažiau pernešama deguonies, todėl apie vandens bei deguonies trūkumą smegenys signalizuoja nuovargiu, silpnumu.
Koralinio vandens paruošimo variantai
Jei niekur dieną neeinate, į ąsotį ar stiklainį (geriausiai tamsaus ar neskaidraus stiklo) įpilti 1,5l vandens ir į jį įmesti 1 koralinio kalcio maišiuką. Po 5 minučių galima gerti. Jei manote, kad neišgersite tiek per dieną, kol organizmas vėl iš naujo pripras prašyti vandens, galima gerti nuo 1l vandens. Kai nėra laiko laukti 5 minutes, galima tiesiog pamaišyti vandenį. Dėmesio! Koralinio vandens negalima maišyti metaliniais įrankiais. Tam tinka tik plastmasiniai, mediniai ar stikliniai įrankiai.
Jei žadate išeiti iš namų, nešiotis galima vandenį buteliuke nuo vandens. Jei išeinama visai dienai, galima iš karto paruošti 1,5 l vandens ir neštis su savimi. Jei išeinate tik pusei dienos, galite iš pradžių pasiruošti pusę porcijos: pvz, 0,5l vandens užpilti pusę miltelio (praplėšus popierinį maišiuką, suberti smėliuką). Grįžus, paruošti likusią pusę miltuko užpili dar 0,5 l (ar kiek mažiau) vandens ir pabaigti per vakarą gerti. Jei grįšite vėlai, tiesiog likusią koralo pusę galima užpilti stikline vandens ir po 5 minučių išgerti.
Jei jaučiami peršalimo simptomai, reikia užsipilti miltuką 1 stiklinę karšto vandens ir po minutėlės išgerti. Karštumas turi būti toks, kad būtų įmanoma gerti. Po valandos galima procedūrą pakartoti. Jei šalta, sergant, geriau pasidryti didesnės koncentracijos koralinį vandenį (užpilti koralų miltuką mažesniu kiekiu vandens, nei įprastai) ir prieš geriant, į koralinio vandens stiklinę, įsipilti karšto vandens. Sergant koralinio vandens galima įsipilti į žolelių arbatą.
Apsinuodijus patartina į burną susipilti visą koralo smėliuką ir užsigerti stikline šilto vandens. Tokiu atveju koralas veikia kaip sorbentas ir sugeria toksinus. Tuo pačiu susidaro nepalankios sąlygos bakterijų veisimuisi. Dar vienas koralinio vandens gėrimo variantas: kiekvieną rytą užpilti koralinį miltuką stikline karšto vandens ir po 5 minučių išgerti nevalgius. Po to imamas naujas koralas ir paruošiamas 1,5 l koralinio vandens, kuris geriamas dienos metu.
Koralo laikymas
Praplėštą foliją su miltukais reikia sandariai užsukti ir suveržti sąvaržėle, kad minimaliai sumažinti koralo sąveiką su aplinka ir drėgme. Jei laikomas koralas nesandariai, jis iš oro paima drėgmę ir mažėja jo antioksidacinės savybės. Jau paruoštą vandenį saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, laikyti toliau nuo elektromagnetinio spinduliavimo šaltinių (radijo, TV, kompiuterio). Paruoštą koralinį vandenį reiktų sugerti per dieną, kad neprarūgtų. Jei per dieną nepavyko sugerti, nakčiai geriau palikti šaldytuve. Indą, kuriame ruošiamas koralinis vanduo, reiktu reguliariai praplauti, kad neužsiveistų bakterijos ir vanduo nepradėtų rūgti.