maria treben

Maria Treben – žolelių antpilas, kuris stiprina imunitetą

Neseniai man rekomendavo išbandyti Maria Treben žolelių antpilą, su tikslu sustiprinti savo imuninę sistemą. Pradėjau vartoti, o vėliau paliksiu atsiliepimą ar pasijautė kažkokie pozityvūs pokyčiai organizme. Šiek tiek radau informacijos apie žolelių rinkinį:

Maria Treben – aprašymas

Šis vaistažolių mišinys yra žinomas kaip „Švediškas kartusis vaistažolių mišinys” (Europoje, Skandinavijoje) ir „Ilgo gyvenimo eliksyras” (JAV). Marijos Treben vardu šis mišinys vadinamas todėl, kad jį Austrijoje, o vėliau Europoje ir visame pasaulyje išgarsino Maria Treben. Bet istorija yra senesnė. 18 a. švedų gydytojas Klausas Samstas rado šviesuolio Paracelso (Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim, 1493-1541) rankraštį su vaistažolių mišinio receptu. Švediška recepto kilmė ir atsispindi jo pavadinime. Be to, K. Samstas paskelbė ir Paracelso rankraščio 46 tezes apie vaistažolių mišinio pritaikymą įvairių negalavimų atvejais. JAV šis mišinys vadinamas ir gaminamas „Ilgo gyvenimo eliksyro” („The Long Life Elixir”) pavadinimu.

Marijos TREBEN (daktaro Samsto) vaistažolių mišinys

Sudėtis: mira, mana, karčiojo kiečio žolė, rabarbaro šaknys, Venecijos teriakas, bestiebės karlinos šaknys, šventagaršvės šaknys, geltonosios ciberžolės šaknys, šafranas, kasijos lapai, kamparas. Paruošimas: mišinys suberiamas į sandarų didesnės negu 1 litro talpos stiklo indą (ar plačiakaklį butelį) ir užpilamas 0,75 – 1 litru 38% – 40% degtinės. Paliekama 15 dienų šiltoje arba saulėtoje vietoje, kiekvieną dieną švelniai sukratant. Vėliau nupilama į mažesnės talpos butelį (-ius) ir laikoma tamsioje vėsioje vietoje. Taip pat galima nupilti mažą kiekį, o kitą dalį ekstrakto palikti su augalų mišiniu. Ekstraktas gali būti laikomas daugelį metų. Teigiama, kad kuo ilgiau laikomas, tuo veiksmingesniu jis tampa.

Vartojimas

Vartojimas: skelbiama, kad šio recepto sukūrėjo rankraštyje nurodyta taip: profilaktiškai – po 1 arbatinį šaukštelį ekstrakto, praskiesto puse stiklinės vaistažolių užpilo ryte prieš valgį ir vakare prieš miegą; esant rimtoms problemoms – 1 valgomasis šaukštas ekstrakto praskiedžiamas puse stiklinės vaistažolių užpilo, kurio pusė geriama prieš kiekvieną valgį, o kita – po kiekvieno valgio.