Atsiliepimai · 2016-04-29

mildronatas

Mildronatas nuo 2016 metų pripažintas dopingu

Mildronatas arba dar kitaip meldoniumas yra cheminis vaistas širdies ir kraujotakos problemoms gydyti. Šio medikamento veiklioji medžiaga – meldonio dihidratas, kurią nuo 2016 metų pradžios tarptautinė antidopingo agentūra WADA paskelbė dopingu ir uždraudė sportininkams jį vartoti.
Įdomu, tai, kad net ir po šios netikėtos žinios mildronato populiarumas Lietuvoje dar labiau išaugo. Tokį faktą konstatavo didžiausios šalies vaistinės. Tiesa, meldonio preparatas yra receptinis vaistas, todėl jį galima įsigyti tik paskyrus daktarui.

Kodėl Mildronatą vartojo sportininkai
Mildronatas buvo itin populiarus profesionalių sportininkų tarpe. Jį vartojo tam, kad apsisaugotų nuo per didelio fizinio krūvio. Meldoniumas užtikrina, kad širdies raumenų ląstelės gautų pakankamai deguonies ir nežūtų. Kaip ir minėjome, nuo 2016 metų sausio 1 jis įtrauktas į draudžiamų preparatų sąrašą, todėl atletai, dalyvaujantys oficialiose varžybose nebegali jo vartoti.
Mildronatas – nepakeičiamas vaistas širdies ligoms gydyti
Nors mildronatas ir uždraustas sportininkams, tačiau visiems kitiems tikrai ne. mildronate medikamentas yra nepakeičiamas vaistas tam tikrų širdies ligų gydyme. Moksliniais klinikiniais tyrimais įrodyta, jog veiklioji medžiaga efektyviai gydo šias ligas:

  • Išeminę širdies ligą
  • Hipertenzinę širdies ligą
  • Vyresniojo amžiaus žmonių širdies nepakankamumą
  • Krūtinės anginą
  • Galvos smegenų kraujotakos sutrikimą
  • Poinfarktinę ir aterosklerozinę kardiomiopatiją
  • Įvairias aritmijas, funkcinius širdies veiklos sutrikimus.

Meldonis yra nepakeičiamas ir kaip miokardo metabolizmą ir energijos apykaitą normalizuojantis vaistas. Skiriamas netgi ir įvairioms vegetacinėms nervų sistemoms, nerimo sutrikimams, depresijai gydyti. Žinoma, ne kaip pagrindinis medikamentas, bet papildomas.
Taip pat meldoniumas skiriamas ir prevenciškai tiems žmonėms, kurie turi padidėjusią  miokardo pažeidimo riziką bei sergant gripu ar dėl kitų priežasčių stipriai karščiuojant. Esant aukštai organizmo temperatūrai ir gausiai prakaituojant tirštėja kraujas, todėl gali įvykti miokardo pažeidimas. Meldoniumas padeda išvengti minėtų komplikacijų.
Mildronato saugumas
Mildronatas laikomas saugiu vaistu, tačiau nerekomenduojama jo skirti vaikams, nes nėra ištirtas poveikis mažamečiams.
Mildronato šalutinis poveikis
Mildronatas yra šalinamas per inkstus, todėl nepatartina vartoti tiems, kurie inkstų veiklos sutrikimų, taip pat sergantiems kepenų ligomis. Na kepenys apskritai kenčia nuo visų cheminių vaistų.
Mildronate vartojimas
Įprastinė mildronate vaisto dozė suaugusiems yra 500-1000 mg per parą. Paros dozę galima padalinti į dvi atskiras dozes. Maksimali paros dozė yra 1000 mg. Gydymo trukmė – nuo 4 iki 6 savaičių.
Jei vartojote mildronatą, tuomet kviečiame palikti atsiliepimą apie gydymo rezultatus ar pastebėjimus dėl šalutinio poveikio. Taip pat prašome pasidalinti informacija (jei radote literatūros tuo klausimu), kuri paaiškina, kodėl šis ganėtinai seniai sukurtas preparatas 2016 metais buvo įvardintas kaip dopingas.